XOXO The Book
XOXO The Mag

Instagram Pets: Alice & Finnegan

Pitter Patter Furry Feet​'in instagram hesabında karşımıza çıkan Alice ve Finnegan'ın sahipleri ile sohbet ettik.

Alice ve Finnegan ile nasıl bir araya geldiniz?

Holly şehir dışına çıkarken Alice'e bakıcılık yapmıştım. O esnada bu cinse aşık oldum. Ben de bu cins bir kediye sahip olabilmek için adımı bekleme listesine yazdırdım ve 14 ay sonra Finnegan’a kavuştum. Alice ve Finnegan aslında kardeşler, ikisi de aynı anneye sahip. 2012’de, Alice ve Holly, Finnegan ile birlikte yaşadığım eve taşındılar. Kısa bir alışma süreci oldu ama başından beri iyi anlaştıklarını söyleyebilirim. Bütün günü birbirlerini kovalayıp eğlenerek geçiriyorlar.

En sevdikleri saklanma yeri?

Gardırop veya yatağın altı.

Birbirlerini kıskanıyorlar mı?

Hayır, sanmıyoruz.

Dışarı çıkıyorlar mı?

İkisi de ev kedisi. Toronto’nun yakınında bir evde yaşıyoruz.  İskeleye çıkıyorlar. Finnegan’ın maceraya atılmadığından emin olmak için ona tasma takıyoruz. Alice ise her zaman dikkatli davrandığı için ona tasma takmamıza gerek kalmıyor.

Paylaşamadıkları bir şey var mı?

Yemek kapları.

İnsanlar kedilerin iyi birer arkadaş olmadığını düşünüyor. Bu algının yanlış olduğunu kanıtlamak için ne söylerdiniz?

Alice ve Finnegan sevgi dolu olsa da sizi gördüğüne sevinen, sadık bir köpek gibi değiller. Bu, kedilerin doğasında olan bir davranış değil. Ama onlar da kendilerine göre sevgilerini gösteriyorlar. Finnegan bazen sevgi görebilmek için bizi takip eder ve bize sürtünür. Alice de aynı şekilde talepkar olabiliyor. O da ilgi görmek istediği zamanlarda, özellikle de biz egzersiz yaparken üstümüze tırmanmaya çalışıyor.

Kriptonitleri nedir?

Taranmaktan nefret ediyorlar.

Evin hakimi kim?

Finnegan. Alice’ten daha agresif.

Instagram hesabı açma fikri nereden çıktı?

İkimizin de kendi instagram hesabı var. Alice ve Finnegan’ın fotoğraflarının daha popular olduğunu görünce onlara da bir hesap açmaya karar verdik. İleride sahip olabileceğimiz evcil hayvanlar için hesabın adını açık uçlu bırakmaya karar verdik. (İleride bir köpek almak istiyoruz) Biz de @pitterpatterfurryfeet adını bulduk, tüylü arkadaşlarımız için bir hayli uygun olduğunu düşünüyoruz.

Poz verirken sabit durmalarını nasıl sağlıyorsunuz?

Yan yana oturdukları fotoğraflarda onlara kedi lolipopu veriyoruz. Bayılıyorlar. Oturup çubuklarını yedikten sonra daha fazlası için beklemeye başlıyorlar. Bu yüzden birlikte çekildikleri fotoğrafların çoğunda dilleri dışarıda. Sıkıldıklarını ve yorulduklarını hissettiğimiz anda da fotoğraf çekmeyi durduruyoruz. Ayrcıa profesyonal fotoğraf ekipmanı kullanmamız da işe yarıyor.

Dekorları siz mi yapıyorsunuz? 

Alice ve Finnegan’ın bütün (kağıt bazlı) kostümlerini biz yapıyoruz. Takvimde ilginç ve tatillere bakıp neler yapabileceğimize karar veriyoruz. Framed Furry Faces konsepti (kağıt kostümler içerisindeki suratları) bize bir hayli fikir verdi. Instagram logosunu suratında taşıyan köpek fotoğraflarını fark ettik, ama Alice ve Finnegan’ın asla rahat durmayacaklarını düşündük. Yine de bir gün denemeye karar verdik. Alice’in yüzüne ortası delik bir kağıt takmaya çalıştığımızda cam kenarında oturuyordu. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi camdan dışarı bakmaya devam etti. Finnegan da aynı tepkiyi verdi.

Güzellik sırları var mı?

Bol bol güzellik uykusu. Ayrıca kaliteli diyet mama ile besliyoruz.

Nasıllar peki?

Finnegan’ın ifadeleri çok kuvvetli. Bir sürü farklı komik surat yapıyor. Gerçek bir erkek karakterine sahip. Sürekli yaramazlık ve yemek peşinde. Ayrıca konuşkan da, evin içinde miyavlayarak bir manyak gibi dolanıyor. Eğer gece yatağımdan ayrıldıysa döndüğünü belli etmek için miyavlıyor. Kucağımızda oturmaya can atıyor. Evin içinde bizi takip edip oturduğumuz anda kucağımıza atlıyor.

Alice ise tatlı kızımız. Çenesinin kaşınmasını çok seviyor. Cam kenarına oturduğunda dışarısının büyüsüne kapılıyor. Ayrıca espresso makinesinin havlusuna da bayılıyor. Havluyu makinenin üzerinden alıp yüzüne sürtüyor. (Her seferinde havluyu yıkamamız gerekiyor tabii) Alice daha sakin olan olsa da bazen evin içinde koşup minik sesler çıkarabiliyor.

 

Tags: Instagram Pets Pitter Patter Furry Feet interview

Yazar: Melda Ennekavi
Michelle Ma Belle
What happened, Miss Simone?