XOXO The Mag

SHARE

ART / INTERVIEW BACK TO CATEGORY HOME

XOXO ID

Miya Ando.

  • Text by Damla Tütüncü /

Adım… Miya Ando. Yaptığım işi yapıyorum çünkü… sanatı seviyorum. En büyük hayalim… barış ve huzuru sağlamak. Bence sanat… aşkın ve birleştirici. Dün akşam… deniz mahsullü bir Japon çorbası olan Yosenabe ...yedim. En son izlediğim film… Zero Dark Thirty. En sevdiğim sanatçı… Olafur Eliasson. Rol modelim… anneannem Miyako Ando. Çay mı kahve mi? Sabahları kahve daha sonra gün boyunca yeşil çay. Spritüel mi doğal mı? İkisi birlikte. Japonya mı Rusya mı? Kültürel olarak Amerika ve Japon meleziyim ancak kan bağı olarak yarı Rus yarı Japon. Şimdiye kadarki en iyi tatilim… Ubud, Endonezya. Vakit bulduğumda kendim için yapabildiğim en iyi şey… stüdyomda olmak. Eğer görünmez olsaydın ne yapardın? Ormandaki geyikleri izlerdim. Heykel mi resim mi? Resim. Sanatını 3 kelimeyle özetler misin? Mono No Aware(Japonca 'Appreciation of Ephemerality'). Sanatım... yüzeylerin dönüşümü. Bir sonraki projen nedir? Haziran’daki Sundaram Tagore Gallery- New York solo sergisi için büyük çalışmalar hazırlamak. Bu bahar… gelmesini bekliyorum.

My name is... Miya Ando. I do what i do because... I love art. My biggest dream is... putting forth peacefulness. I think art... is transcendence & interconnectivity. Last night i ate... Yosenabe, a Japanese seafood soup. The last film i watched to was... Zero Dark Thirty. My favorite artist is... Olafur Eliasson. My role model is... my grandmother, Miyako Ando. Are you coffee girl or tea girl? I drink coffee in the morning and then green tea all day. Spiritual or natural? Spiritual and natural both together. Japan or Russia? Culturally I'm a hybrid of Japanese and American. My blood is 50% Japanese and 50% Russian. The best vacation I’ve ever had was... Ubud, Indonesia. I have time, the best thing I can do for myself is... be in my studio. If you were invisible what would you do? Watch deers in the forest. Sculpture or painting? Painting. Can you describe your art in 3 words? Mono No Aware (Japanese word for 'Appreciation of Ephemerality'). My art is... transformation of surfaces. What’s your next project about? Large works for solo exhibition at Sundaram Tagore Gallery NYC this June. This spring... I am waiting for.

MORE FROM INTERVIEW
a

INTERVIEW

The Mistress of Ceremonies

“21. yüzyıl, 70’ler ve beraberindeki seksüel liberasyonla kıyaslandığında, gerileme dönemi içerisine girdiğimiz apaçık görülüyor.” diye anlatıyor, Catherine Robbe-Grillet.

1

INTERVIEW

Refik Anadol

Son dönemde kamusal alana dair kalıcı projeler üretmeye başlayan Refik Anadol sorularımızı yanıtladı.

akölşkfa

ART / INTERVIEW

Nur Elektra El Shami

art:i:curate'in kurucularında Nur Elektra El Shami ile internet ve sanat ilişkisini ve projelerinin detaylarını konuştuk.

fkalşfkşl

INTERVIEW

Uwe R. Brückner

"Mekan ve Olasılıklar" etkinliği için İstanbul'u ziyaret edecek olan Brückner'e sorularımızı yönelttik.

a

ART / INTERVIEW

Hayal İncedoğan

Yeni sergisi "Leylak Şarabı" art ON'da izleyici ile buluşan İncedoğan'a merak ettiklerimizi sorduk.

Loading