XOXO The Book
XOXO The Mag

XOXO ID

Black Isle’da heavy metal dinleyip çizgi roman okuyarak ve çizim yaparak büyüyen ressam Erlend Tait cümlelerimizi yarı depresif yarı eğlenceli cevaplarıyla tamamladı.

Adım… Erlend Tait. Yaşım… 38,5. Yaptığım işi yapıyorum çünkü… ihtiyacım var. Gördüğüm en tuhaf rüya… tekrarlayan rüyalar kategorisinden: Aniden etrafımdaki her şey inanılmaz şekilde devleşiyor ve ben evrende küçücük, önemsiz bir nokta olarak kalıyorum. Eskiden korkuturdu beni bu rüya; ama eğlenceli tarafının farkına vardığımdan beri hiç tekrarlamadı. Bence hayat… inanılmaz acı verici. Dün akşam… küçük kız kardeşimin ve kocasının hazırladığı harika bir yemek yedim. Dünden kalanları da bu gece yiyeceğim! Bu sabah uyandığımda aklıma gelen ilk şey… “Saat kaç?” sorusuydu. En son dinlediğim albüm… Converge’den Jane Doe. Son günlerde… Tom Robbins’in Fierce Invalids from Hot Climates kitabının ilk sayfalarını …severek okudum. Bazen… gitar çalarken …kendimi kaybediyorum. Her şey biraz… ablak. Sevdiklerimi kaybettiğim günleri… asla unutmuyorum. Bir Cuma gecesi beni… Pamela ile …görebilirsiniz. Şimdiye kadarki en güzel tatilim… Pamela ileydi. En sevdiğim kitap.. ya Pat Mills ve Simon Bisley’in Slaine the Horned God’ı, ya da Charles Burns’ün Black Hole’u. Her ikisinin de değişik baskıları var kütüphanemde. En sevdiğim film… Donnie Darko sanırım. The Cannonball Run, They Live, Re-Animator veya Evil Dead de olabilir. Hayır bir dakika! Son kararım: Frankenhooker. En sevdiğim diziler… The League of Gentlemen, Weir’s Way, Garth Marenghi’s Dark Place ve David Attenborough. Rol modellerim… -aslında kendi yolumu çizmeye çalışıyorum ama- annem ve babam diyebilirim. Son zamanlarda işlerini beğendiğim üç sanatçı… Zor bir soru, o yüzden isim vermeyeceğim. Çünkü gerçekten bu aralar diğer sanatçıların işlerine bakamıyorum. Müzik yapmak gibi aslında, bir şey arıyorsun ve onu etrafında duyamadığın için kendin yaratıyorsun. Yine de bir isim vermem gerekirse, birlikte çalıştığım ve işlerine bayıldığım Pamela (Tait) derim. Kedi insanı mısın yoksa köpek mi? Kedileri severim, ama hayvanlara ayıracak hiç vaktim yok! Bir süper gücün olsa bu ne olurdu? Bir BMX’le rampa üstünde takla atabilme becerisi. Bir gün belki.. Hangi çizgi film karakteri olmak isterdin? Heavy Metal’de başka bir dünyaya transfer olan ve Conan tarzı bir kahramana dönüşüp bütün kızları kapan ama gerçekte kim olduğunu unutmayan ‘nerdy’ John Candy. Veya Creep Rat. Vakit bulduğumda kendim için yapabildiğim en iyi şey... bisikletimle çalışmak. Canım hiçbir şey yapmak istemediğinde... yapmam. Yılbaşı gecesi… Kung Fu Fighting’de dans ederken beni Bruce Lee ile karıştırdılar. 2013 wish list’imin ilk üç maddesi…. Daha çok çizmek , daha çok resim yapmak, daha fazla kamp yapmak. Bu kış… yakında sona erecek.

My name is... Erlend Tait. I’m... 38 ½ years old. I do what I do because... I need to. The weirdest dream I’ve ever had is... a recurring one I had when I was younger: All of a sudden everything around me explodes in size until I’m utterly insignificant in the universe. It used to scare me, but I haven’t had that dream since I learned to enjoy it. I think life is... so f***ing painful. Last night I ate... a wonderful meal prepared by my wee sister and her husband. Leftovers tonight! The first thing that came to my mind this morning was… what time is it? The last album I listened to was... ‘Jane Doe’ by Converge. Lately I’ve read and loved… the first few pages of ‘Fierce Invalids from Hot Climates’ by Tom Robbins. Sometimes when I… play guitar I lose myself. Everything is a little bit… chubby. I can never forget the day… that loved ones die. On a Friday night, you can find me... with Pamela. The best vacation I’ve ever had was... with Pamela. My favourite book is... either ‘Slaine the Horned God’ by Pat Mills and Simon Bisley, or ‘Black Hole’ by Charles Burns. I have multiple versions of each. My favourite movie is… maybe Donnie Darko. Or The Cannonball Run. Or They Live, or Re-Animator, or Evil Dead (all three). No wait - it’s Frankenhooker. My favourite TV series are… The League of Gentlemen, Weir’s Way, Garth Marenghi’s Dark Place, and any David Attenborough. My role models are... I’m trying to find my own way (but the answer is my parents). My three favorite artists are currently... Hmmm, that’s tricky, so I’m going to say no-one - I’m not really looking at other artists at the moment. Maybe it’s like making music – you create something you want to hear because you can’t find it. Pamela (Tait) and I are collaborating and I admire her most. Are you a cat or dog person? I like cats, but I’ve no time for pets! If you had a super power what would it be? The ability to perform aerials on a half pipe on a BMX. One day… Which cartoon character would you like to be? The nerdy John Candy one in ‘Heavy Metal’ who is transported to another world and becomes a Conan-style hero who gets all the girls, but still knows who he really is. Or Creep Rat. If I have time, the best thing I can do for myself is… playing on my bike. When I don’t want to do anything... I don’t. On New Year’s Eve I was… mistaken for Bruce Lee while dancing to ‘Kung Fu Fighting’. The top three of my 2013 wish list there are… more drawing, more painting, more camping. This winter... will soon be over.Yazar: Serap Gecü
Kendrick Lamar - Backseat Freestyle
Toro Y Moi – Say That