XOXO The Book
XOXO The Mag

Pre-Fall Part I

Missoni, Belstaff, Reed Krakoff.

Missoni yıllar geçtikçe o bildiğimiz klasik tarzına sadık kalarak günümüze güzel bir uyarlama yakalamayı başardı. Pre-Fall 2013 koleksiyonu için dişiliğinden ödün vermeyen Angela Missoni, buna erkeksi hatlar katarak modern bir çizgi yarattı. Balıksırtı desenli yün paltolar, yandan yırtmaçlı kalem eteklerle güçlü kadının vazgeçilmezi haline gelen Missoni, gece içinde kruvaze ceketler ve bilekte biten pantolonlar kullanmayı tercih etti.

Belstaff deyince aklınıza sadece deri ceket geliyorsa, gelin bunu biraz güncelleyelim. Dümene Martin Cooper getirildiğinden beri yeni bir kimliğe bürünen marka, artık sadece kaliteli deri ceketlerle yetinmiyor. Güçlü kadının simgesi olmaya aday marka, tam olarak da buna önem veriyor. Giyilebilirlikten yola çıkarak hazırlanan koleksiyonda en çok dikkat çekenler deri pantolonlar, deri etekler ve tabii ki vücudunuzu mükemmel saran ceketler.

Reed Krakoff'un ilham kaynağını çok uzaklarda aramaya gerek yok, bunun için erkek arkadaşınızın dolabına bakmanız yeterli. "Borrowed-from-the-boys" yeni bir kavram değil belki, ama Krakoff'un dokunuşuyla kesinlikle yeni bir boyut kazandı. Sevgilinizden ödünç aldığınız hissi yaratan kıyafetler kaşmir, dantel, piton ve kürk gibi kumaşlar kullanarak kadın vücuduna uyarlandı.Organik Heykeller
Other Worlds