XOXO The Mag

SHARE

ART / INTERVIEW BACK TO CATEGORY HOME

XOXO ID

Godard aşığı, mimar, fotoğrafçı Can Dağarslanı yarım kalmış cümlelerimizi tamamladı.

  • Text by Serap Gecü /

Adım… Can DağarslanıYaşım… dolu dolu 28. Yaptığım işi yapıyorum çünkü… beni kışkırtıyor veya heyecanlandırıyor, kızdırıyor veya sevindiriyor, ama illa ki beni etkiliyor. En büyük hayalim… görünmez kentleri Ece ile keşfetmek. Bence hayat… kimsenin ait olmadığı bir zaman dilimi. Bu sabah yataktan kalktığımda aklıma gelen ilk şey… ona sarılmak. En son… Donald Kuspit'in 'Sanatın Sonu' ...kitabını çok sevdim. En sevdiğim yazar… Chuck Palahniuk. İşlerine bayıldığım üç fotoğrafçı… Ren Hang, Guy Bourdin, Cindy Sherman. Fotoğraf üç kelimeyle... renk, ışık ve duygu. En sevdiğim makinem... fotoğrafa başlamama sebep olan Nikon fm2. En iyi analog makine... şu an taparak kullandığım Voigtländer Bessa r3a. En iyi dijital makine… henüz bulunamadı -tinsel olarak tatmin etmiyorlar beni. Jean-Luc Godard'in her …filmini yine olsa yine izlerim. Kendi gülüşüme ...çok gülüyorum. Duymak istemezsiniz. En sevdiğim dizi… Dexter -gerçek hayatta bile, hiçbir insanın iç dünyasına bu kadar yakından tanık olmamıştım. Beni asla… slip mayo giyerken ...göremezsiniz. Rüyalarımı …gözümle görsem inanmam. Yumurtanın kabuğunu çiğnediğimi fark ettiğimde …kendimi kaybediyorum. Ağzımdan çıkartmak içinse çok geç oluyor. Çalışmadığım zamanlarda… fotoğraf makineme sarılıyorum. Canım hiçbir şey yapmak istemediğinde… ona sarılmaya devam ediyorum. Gaudi'nin eseri olan Casa Batlló'da sergimin olduğu ...günü hiç unutmuyorum. İnsanların fotoğraflarıma bakarkenki yüz ifadelerini uzaktan izlemek daha önce hissetmediğim bir duyguydu. Böylesine önemli bir yapıda, mimar olarak değil de fotoğrafçı kimliğimle yer almak da durumu biraz daha garipleştirdi. Havalar soğuyunca… içtiğim kahvelerin sayısı artıyor. Her şey biraz… benzer. Orijinal bir şey var mı? Bazen şeytan diyor ki… seni kısıtlayan her olgudan kurtul. Vakit bulduğumda kendim için yapabildiğim en güzel şey… biriktirdiğim konser, uçak, müze vs. biletlerini albümlerime yerleştirmek. Son projemde… üzerinde çalıştığım bir heykelin (ya da kıyafetin, nasıl tanımlarsanız) insan figürüyle birleşen canlı bir ögeye dönüşümünü, ruh kazanımını konu alacağım. Hissettirdiği de deniz suyu kadar tatsız olacak.

MORE FROM INTERVIEW
1

ART / INTERVIEW

Yonca Demirel

Yonca Demirel'in tekinsiz renk ve karakterleriyle başbaşa kalmak için çok fazla sebebiniz var. Birkaçı için sizi şöyle alalım:

2

ART / INTERVIEW

Burak Şentürk

Geçtiğimiz hafta Milk Gallery & Design Store'da ilk kişisel sergisini açan Burak Şentürk, bir illüstratör sabrı ile (evet), üşenmeden sorularımızı yanıtladı.

s

FASHION / INTERVIEW

XOXO ID

Stefanie Biggel ile; soğukkanlı, aynı zamanda taze tavrı ile güncelliğini koruyan markası ve onu çevreleyen hayatı hakkında konuştuk.

Loading