XOXO The Book
XOXO The Mag

Chloë Sevigny

90'lardaki umutsuzluğumuzun, geleceğe dair beklentisiz yola devam edişimizin lideri, mahmur gözlerin ardından Eylül sayımızda bize doğru bakıyor…

Chloë Sevigny, bu ay kapağımızın onur konuğu. Biz hayattan hiçbir şey beklemezken o bize öfkemizin hedefsizliğinden bir şey çıkarabilmeyi öğretti. 1996’dan sonra ikinci defa, bu sene dahil olduğu Miu Miu kampanyasıyla herkesi büyüledi. Ve hala, garip güzelliği ile birlikte, kendisiyle ilgili hiçbir tasarrufa girişmeden, hiçbir şeye müdana etmeden yoluna devam ediyor. Oyuncuların kimi karakterlerini iğdiş edip egzotizmada bacak ağrılarına tuttuğu yerde Chloë Sevigny, her karakter oyuncusunun tek hayali olan bir rol ile Hit&Miss’teki karaktere layığıyla oturuyor. Ayrıca bu sene Emmy’de aday gösterilen Portlandia dizisinde oynayacak olmasından ötürü, komedi kategorisinde nasıl bir iş çıkaracağını o da epey merak ediyor. Biz ise bir yandan American Horror Story’nin Ekim’de yayınlanacak olan yeni sezon bölümlerini American Psycho’yu yad ederken düşünüyor, bir yandan da Lizzie Borden’i heyecanla hayal ediyoruz. Ve asıl önemli nokta ise; bugün sadece ekrandan yeni karakterler değil, çalışma masasından tasarım da çıkaran, “kumaşları düşünen” oyuncuyu gezegenlerin hızla yer değiştirdiği şu günlerde Los Angeles’ta yakaladık! Bu da yetmezmiş gibi, eski MoMA PS1 küratörü ve fordPROJECTS’in eski kreatif direktörü New Yorklu Tim Goossens’i, röportajı gerçekleştirmesi için üzerine saldık. Garip zamanlar yaşadığımızdan mütevellit, ‘bu yıl ne yapıyorsak oyuz’ dedik ve Eylül sayısının kapağını Casey Spooner’ın ellerine teslim ettik. Bu ayki konuk fotoğrafçımız olarak deklanşörün başına geçen Casey Spooner’ın enerjisini Chloë Sevigny’nin dinginliği ile dengeledik. Yeni sezonda hızla yol alıyoruz şimdi. Acele karar vermeniz gerek: Are you on board or not?

Kamera arkası videoyu da kaçırmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our leader of 90’s desperation and non-expectation moving on actions’ is looking towards us through our September issue with her foggy eyes... Chloë Sevigny is our guest of honor this month. While we were expecting nothing from life, she taught us how to learn new things by our rage-for-nothing. She has a hectic agenda as usual. After she had one Miu Miu campaign marathon with Juergen Teller in 1996, and now it is the second round but with Mert&Marcus for the same competition. And with her unusual beauty, she is still moving in her own way without changing it or feeling indebted to anything. When the other actors/actresses castrates their talents for the sake of "unusually" gendered roles, Chloë Sevigny deservedly plays everyone’s dream role in Hit&Miss. Besides, she will appear in the upcoming third season of Emmy-nominated TV series Portlandia. Like everyone else, she is wondering how it will going to be like in a comedy. On the other hand, we are very excited about seeing her in American Horror Story’s new season. So, you should not forget to commemorate American Psycho this September in front of the TV. What is more, Lizzie Bordon is another excitement of dreaming. And Chloë is not only a character designer on screens, she is also designing clothes, considering about the texture of textile nowadays. We had grabbed a chance to speak with her in Los Angeles about all of these, and to top it off, our interview was made by Tim Goossens who was MoMA PS1’s curator and fordPROJECTS’s creative director before. Caused by some strange moments at our consciousness, we said ‘we are what we have done this year’ and left our September cover in Casey Spooner’s hands. As our guest photographer, Casey Spooner pulled the trigger and his fresh energy is balanced with Chloë Sevigny’s calmness. Now we are moving forward in hot season. You’d better to decide in hurry: Are you on board or not?

Enjoy the backstage video also.

 Bu Haberi 3 Kere Okursan Mutluluğu Bulacaksın
Belgrad Ormanı, Porçiniler ve Masallar