XOXO The Book
XOXO The Mag

Renk, Daha Çok Renk!

Katy Perry bu koleksiyonun bir numaralı hayranı olacak!

Jeremy Scott’ın Moschino dünyası kimi moda sevdalısına hayat veriyor, kiminin canını tüketiyor. İmkanı yok arayı bulamazsınız. Trompe L’Oeil baskı kombinler bir yana, bu işbirliğinin geleceğini 70’s Vibe koleksiyonu ile anlamalıydık. Ya da Super Mario koleksiyonuyla veya Moschino yaldızları arasında uçuşan Powerpuff Girls’le, belki de telefon kılıfından fışkıran McDonalds patatesleriyle... Artık geçmiş olsun diyelim ve yine telefondan fışkırarak, Moschino çatısı altında aramıza katılan Candy Crush’a sıcacık bir hoş geldin diyelim!

Hani Jeremy Scott’ın renkler ve desenler dünyasını bilirsiniz ya, arada sizin de aklınıza “Bu adam yarattığı bu mutluluk karmaşasında hiç kötü gün geçirmez mi?” sorusu düşmüyor mu? Belki de o taktığı Bob Dylan gözlüklerinin ardında bazı gerçekler gizli. Yine de çizdiği profil etrafında, telefonunda hiç kapanmayan bir uygulamanın Candy Crush olduğunu tahmin etmişsinizdir. Aklınıza metroda cam köşeye yaslanıp, mimiksiz bir şekilde “Yeşiller bir yere, kırmızılar bir yere...” yapan amca gelmesin, sözünü ettiğimiz Jeremy Scott.

Gitmeseniz de, görmezseniz de Coachella’yı mutlaka bilirsiniz. Papatyadan taçlar, yoğun sim bulutları, kısa jean şortlar, renk ve daha çok renk. Jeremy Scott bu partiyi kaçırır mı? Bir de orada Candy Crush işbirliğiyle çıkardığı kapsül koleksiyonu tanıtmaz mı? Üzerine bu tanıtımı bir şova çevirip Tidal’da canlı yayın yapmaz mı? Hepsi de olur ve nitekim de oldu. Scott’ın biriciği Katy Perry’de bu koleksiyonun bir numaralı hayranı olacak bizden söylemesi. Akıllara hemen California Gurls şarkısında pamuk şekerler arasında kırıtan Snoop Doggy Dogg geldi mi?

 

Tags: Moschino Candy Crush

Yazar: Öykü Akdaş
Yeni Sanat Yazarları ile Tanışın
Günlük Yaşamın Şiiri – Hayattan Sahneler