XOXO The Book
XOXO The Mag

So French!

François Nars imparatorluğunun en yeni misafiri, 1971 doğumlu körpe prenses Charlotte Gainsbourg.

Annesi bir sinema oyuncusu, babası ünlü bir şarkı yazarı; annesi adına çantalar dokunuyor, babasıysa kocaman kulaklarıyla sektörünün çirkin kralı. Hikayeye hepimiz aşinayız ya da bu aşkın donuk bakışlı analog fotoğraflarına. Aşkın meyvesi Charlotte Gainsbourg, annesinin perçemlerini, babasının çenesini almış; haliyle bütün gün Sacré-Coeur’de kırmızı çerçeveli pencereden bakıyormuş gibi bir izlenim yaratıyor. Buna da aldanmamalı. Zira fiziksel özellikleri bir yana kendisinin başarılı bir müzik ve sinema kariyeri bulunuyor.

Charlotte Gainsbourg for Nars koleksiyonu da Charlotte Gainsbourg’un müzisyen, oyuncu ve ilham perisi olarak yer aldığı setlerdeki makyaj tecrübelerinden yola çıkılarak yaratılmış. Duyulara hitap eden özel formüller ve renkli ürünlerle Charlotte Gainsbourg’un eşsiz stiline ışık tutuluyor. Anlayacağınız, yanaklar kızarıyor, gözler dolgunlaşıyor ve dudaklar yumuşacık oluyor. Hakikaten 'so French!'

Çocukluğunu Paris’te geçiren Charlotte Gainsbourg’un ebeveynlerinin kökenleri arasında herhangi bir tercih yapmadığı, ortaya koyduğu her projede aşikar. Yine Charlotte Gainsbourg for Nars koleksiyonunda da Londra’daki anılarının ve Paris’te geçirdiği zamanın izini sürüyor. Bugün 46 yaşında olan ilham perisinin 1984 yılında Paroles et Musique adlı filmde Catherine Deneuve ile çalıştığından beri setlerde olduğunu da hesaba katarsak, bir Nars paletiyle oluşturulacak renk kuşağı oldukça farklı bir deneyim olacağa benziyor.  

Tags: Nars Charlotte Gainsbourg

Yazar: Öykü Akdaş
Bir Tane de Aileyle Alalım…
Country For Syria: Başak Oktay ve Kardelen Pınar