XOXO The Book
XOXO The Mag

Bir Tane de Aileyle Alalım…

Kenzo birliktelikle gelen gücü kutlayan yeni kampanyası için Ruth Ossai’yi seçti. Sonuç Nijeryalı fotoğrafçının aile albümü tadında.

Önce güzel haber, bu fotoğraflar aslında Kenzo’nun Gidi Gidi Bu Ugwu Eze film projesinin yalnızca bir parçası. Gözlere şenlik 27 Nisan’da devam edecek yani. Kampanyanın adının Birlik Güçtür konulmasıysa kimseyi şaşırtmayacaktır, zira şimdilerde Amerikan politikasında ayrımcılık fikri tarihi birlikteliklere yol veriyor.

Kenzo’nun 2017 bahar koleksiyonu için yapılan kampanya çekiminde fotoğrafçı Ruth Ossai eve dönüş yapmış. Fondaki şehir Nijerya’nın güneydoğusunda yer alan Nsukka. Petra Collins’in de Gucci için aile ziyareti tadında çekimler yaptığını, yeğeni ve büyükannesini kampanya karelerine taşıdığını hatırlıyoruz hemen. Moda fotoğrafçılığında yeni trend bayram ziyareti mi?

Yanlış anlaşılmalara yer vermemek için söyleyelim: kampanya filminin yönetmeni Akinola Davies. Ne demek yani? Demek ki daha önce ödüllü yönetmen Spike Jonze ve Beyonce efsanesi Kahlil Joseph ile çalışan Kenzo yine 12’den vuracak! Şimdiden tebrik ediyoruz.

Filmin orijinal adı Nsukka bölgesinde yaşayan Igbo halkının konuştuğu dilde. Fotoğraflarda da Igbo halkını Kenzo’nun yeni koleksiyonu içinde görüyoruz. Tema çeşitli ritüeller, törenler ve seremoniler etrafında dönse de temelde Nijeryalı gençler kültürlerinin getirdiği birlikteliklerini kutluyorlar.

Tags: Kenzo Gidi Gidi Bu Ugwu Eze Ruth Ossai

Yazar: Öykü Akdaş
Still Active
So French!