XOXO The Book
XOXO The Mag

Atıştırmalığa Giyim Kodu

Renk geçişleriyle en ‘doyurucu’ Pinterest panosu, tek çekimle 12 karede...

Wardrobe Snacks serisinin mimarı, fotoğrafçı Kelsey McClellan ve sanat yönetmeni Michelle Maguire ortaklığı. ‘Sokaktan aldım atıştırmalık’ şeklinde dar zamanda bir yerlere yetişmeye çalışırken, bu karelerdeki sakinliği hatırlayın öncelikle. Hızlıca yenip yutulan bu yiyecekleri hiç bu kadar oturaklı gördünüz mü gerçekten?

Michelle Maguire ve Kelsey McClellan çekim manifestosunun ilk noktasından bir önce der ki: “Vagon restoranlarda oturulan masalardaki yetersiz lüksten ilham alınmıştır.” Anlaşılması daha kolay diğer ilhamlar ise metnin devamında sıralanıyor: Michelle’in babası televizyon karşısında sandviç yerken, kocaman ısırıkları arasında sandviçini dinlendiriyor. Otobüste bir çocuk önceki gün çantasına attığı çikolatayı buluyor. Öğle arasına çıkmış genç adam da rastgele bir banka oturmuş, yiyeceğini dizinin üzerine yerleştiriyor.

Anton Çehov’u ölümünün üzerinden geçen yaklaşık 110 yıldan sonra bile, hiçbir durum hikayesi yazarı bu kadar gururlandıramamıştır herhalde diyerek bu projenin yanına sarı bir post-it yapıştırıyoruz...

 

Manuelde Sanal Gerçeklik Gözlüğü
Ama Biri Partiyi Kaçırdı