XOXO The Book
XOXO The Mag

Blood Orange Dokunuşlu Blondie

İlginç bir işbirliğinden doğan mod yükseltici şarkının adı Long Time.

Sadece One Way or Another’ıyla tanımanın ötesine geçme zamanı geldi de geçen, yılların efsanesi Blondie’nin yeni albümü Pollinator Mayıs 5’te çıkıyor. Öncesinde bir fikrimizin oluşmasını veya kafamızın karışmasını sağlayacak bir şarkı taze geldi. Üstelik şarkı, Blondie’nin Debbie Harry’si ile Blood Orange, yani Dev Hynes’ın ortak yazımıyla ortaya çıkmış. Sözleri, uzun süredir devam eden bir ilişkinin diğer tarafına sitemli sorular yönelten bir havada ilerliyor. Kafanızdaki Blondie imajına göre biraz fazla disko-pop kalabilecek Long Time, zannımca grubun günümüze ayak uydurma çabasının bir ürünü; aslında başarısız da değil bu konuda.

Öte yandan, geçtiğimiz ay yayınlanan albümün Johnny Marr (The Smiths) tarafından yazılmış bir başka teklisi olan My Monster, grubun kendine has tınısını korur vaziyette. Ondan önce çıkan, epey alengirli klibi Beyoncé’nin Lemonade’inin yönetmeni Dikayl Rimmasch’a ait ve TV on the Radio’dan Sitek işbirlikli Fun ise, göz ardı edilemez synthleriyle bambaşka bir alemin ürünü gibiydi.

Bütün bunlardan Blondie’nin yeni albümü Pollinator’ın inişli çıkışlı, oradan buradan esintili, doyurucu ve çeşitli bir albüm olacağı çıkarılabilir. Zaten albümde emeği geçtiği söylenen diğer isimlere bakıldığında - Sia, Charli XCX, Laurie Anderson, Joan Jett, the Strokes’un Nick Valensi’si gibi- efsanenin yeni albümü hakkında heyecanlanmamak elde değil. 

Tags: Blondie Pollinator Long Time

Yazar: Bilge Nur Yılmaz
Father John Misty’nın Aynı Tip Üç Yeni Şarkısı
Maskülenlik Abartılıyor Mu?