XOXO The Book
XOXO The Mag

Cuts Of The Week #77

Herkes yıldız olabilir. Hollywood’da piyanoların üstüne yatılabilir. Türkiye yeni bir uzay çağına girebilir. Yıl 2017.

Rockabye Baby, lilililili?

Haftanın videolarında görmezden gelemeyeceğiniz, sosyal medyada karşınıza çıkmasından kaçamayacağınız bir düeti bu listeden mahrum bırakamadık. İnternet çağının yaratabileceği absürt ve postmodern sahnelerin bir örneği olan bu video, bir online şarkı söyleme uygulaması üzerinden İngiliz sanatçı Anne Marie’nin Rockabye şarkısına hazırladığı bir düet/karaoke videosunun üstüne, Cizre’den bir vatandaşın kendi stilini katması ile oluşmuş.

 

Cep boyu Local Natives

YouTube’un bayıldığımız kanallarından La Blogothèque’in Soirée de Poche (bir nevi Cep Boyu Gece) serisine yine pek bayıldığımız Local Natives’in konuk olması sonucunda ortaya çıkan nefis performansın videosu aslında üç sene öncesinden, fakat video uzun süre sonra tekrar yüklenmiş. İzlerseniz, geçtiğimiz 24 Kasım’da Salon’da neler kaçırdığınızı duyabilirsiniz pek tabii.

 

Reykjavíkurdætur ve değişiklik?

İzlanda’nın hiphop/rap sahnesinin vazgeçilmez isimlerinden, fantastik, provokatif, dobra kız grubu Reykjavíkurdætur, ağzı açık bırakan sanat gibi kliplerinden sonra çizgilerinden biraz ayrılan bir klip ve açıkçası farklı bir müzik stiliyle karşımızdalar. Agresif tavırlarını bu defa reggae ile yumuşatan gruba bir kulak verin. 

 

Marian Hill – Down

Kulaklarımıza Apple reklamı ile aşina olmuş Down’un chill sounduyla başa baş ilerleyen, izlemesi eğlenceli ve estetik klibi de gözden kaçmamalı.

 

Lorde - Liability (Live On SNL/2017)

Haziran’da çıkacak ikinci albümüne birkaç ay kalmışken daha sık görmeye başladığımız Lorde, elbette ki geçen hafta SNL’in konuğu oldu. Albümün duygusal şarkılarından olacağa benzeyen Liability’nin canlı performansı, sade ve ruhlu.

 

Jarvis Cocker & Chilly Gonzales – Tearjerker

Bu senenin aklımızı alan işbirliklerinden biri olan, multi-enstrümantalist klasik dehası piyanist Chilly Gonzales ve Pulp’ın Jarvis Cocker’ının birlikte (daha 17 Mart’ta) çıkardığı albüm Room 29’un parlayan şarkısı Tearjerker, Cocker’ın piyanonun üzerine serpildiği canlı performansıyla huzurlarınızda... Bir albüm olarak Room 29, Hollywood’un meşhur Chateau Marmont Oteli’nin 29 numaralı odasının piyanosunu, hayaletlerini ve hikayelerini tema edinmiş.

 

Imagine Dragons – Believer

Imagine Dragons tek hitlik bir grup mudur? Bu sorunun cevabını, bir ay önce yayınlanan teklileri Believer’ın, bir hafta önce çıkan bol renkli, ışıklı, efektli videosunu izledikten sonra siz vereceksiniz.

 

Arif V 216 fragmanı

Türk bilimkurgu ve komedi sinemasının başına adını altın harflerle yazdırmış, bir neslin mizah anlayışını şekillendirmiş, efsanevi Cem Yılmaz filmi G.O.R.A.’nın yıllar sonra gelen, 2018’de vizyona gireceği açıklanan devam filmi Arif V 216’nın fragmanı bir günde bir milyon kişiye gün saydırmaya başladı bile.

 

Run The Jewels - Legend Has It

Canlı performansları ve sahnedeki enerjileriyle hiphopı başka bir seviyeye taşıyan ikili Run The Jewels, geçtiğimiz yılın sonunda çıkardığı üçüncü albümü Run The Jewels 3 ile yeterince döktürmemiş gibi, bir de Jimmy Fallon’ın sahnesinde Legend Has It’in doyurucu bir gösterisini veriyor. 

Patlıcanın Her Çeşidi
TFW* Gucci Memes