XOXO The Book
XOXO The Mag

Sanatın Alımı ve Satımı Üzerine

Dördüncü yılına giren The Art Business Conference global sanat piyasası hakkında ipuçları vererek kapsamlı tartışma ortamları yaratmak için bu yıl Nisan ayında New York’taki ilk ayağını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

2013 yılında kurulan The Art Business Conference sanat profesyonelleri için Londra’nın merkezinde bir günlük konferanslar düzenleyen bir oluşum. Konferanslar sanatı alan, satan ya da sanata meraklı herkese açık. Galeri sahipleri, galeri direktörleri, sanat danışmanları, müzayedeciler, özel koleksiyoncular ya da profesyonel satın alımcıların katılımlarına açık olan konferanslar, uluslararası sanat piyasasını etkileyen temel unsurlara odaklanarak günümüz sanat ortamını inceliyor.

Tanıtımlar, soru-cevaplar, paneller ve workshoplardan oluşan konferans az zamanda çok bilgi vermeyi hedefleyerek, ilgilileri güncel tutmayı ve bir networking havuzu oluşturmayı istiyor.

Çok sayıda sponsorla gerçekleştirilen bu etkinlik, destekçilerinden anlaşılacağı üzere sanat çevresinde çok önemseniyor. Başta Arcis FineArt+Collection Care olmak üzere, Art Ratio, Momart, Barnebys, XL Catlin, Rawlinson & Hunter, Farrer & Co ve Maserati gibi pek çok büyük şirket tarafından desteklenen The Art Business Conference 4 Nisan 2017’de New York’ta Time Warner Center’de gerçekleşecek etkinliğe katılmak için 500 dolar değerindeki biletlerden almak gerekiyor. Son bir saati networking için ayrılmış olan tek günlük program amacına doğru bir şekilde ulaşıyor olsa gerek. Yoksa bu kadar kısa zamanda bu kadar yol alınamazdı. Ayrıca önemli bir kural var; konferansa her kurumdan maksimum üç kişi katılabiliyor.

Konsept olarak Marka Konferansı’na benzetilebilecek olan organizasyonun bu yıl ilk defa düzenlenecek olan New York ayağında, Tom Sapienza (Arcis), Sarah Hanson (The Art Newspaper), Sree Sreenivasan (CDO, NYC), Clinton Howell (sanat simsarı), Nancy Mertzel (Herrick’s International Property Practice Group), Megan Noh (Bonhams), Jia Jia Fei (NY Jewish Museum), John Martin (John Martin Gallery & Art Dubai), Georgina Adam (The Financial Times ve The Art Newspaper), Julian Radcliff (koleksiyoner ve yazar), Kevin Lay (Arcis), Craig Davies (Rawlinson & Hunter), Helen Cousineau (Deloitte), Micaela K. Saviano (Private Wealth Tax), JesseRingham (SUTTON), Sebastian Cwilich (COO, Artsy), Robert Salmon (Willis Fine Art), Matthew Girling (International Fine Art Auctioneers) gibi sanat dünyasının farklı alanlarından isimlerle karşılaşmak mümkün olacak.

 

Tags: The Art Business Conference New York Sanat Konferans Art

Yazar: Fikret Güvenç
Apple’ın Sır Gibi Sakladığı Makine
"Sürüngenler Yerçekimine Meydan Okuyabilirler"