XOXO The Book
XOXO The Mag

Cuts Of The Week #76

Bill Murray’le mutlu olmaca, yine Trump’a karşı bir sosyal mesaj ve pek de gitar barındırmayan yeni müzikler ile Atomic Blonde Charlize Theron.

Fleet Foxes – Third of May / Odaigahara

Fleet Foxes’un dönüşünün bu haftanın en sevindiren haberlerden olduğunu yazmıştık. Pek çok hikaye barındıran yeni şarkıları Third of May / Odaigahara’nın, sade fakat renkli söz videosu hipnotize edebilecek bir iş. 

 

The Weeknd – I Feel It Coming

Geçtiğimiz senenin önemli albümlerinden Starboy’un sahibi The Weeknd’in albümden bir başka Daft Punk düeti I Feel It Coming. Daft Punk izleri sadece müzikte hissedilmiyor. Zira Daft Punk videolarının kendine has eski fakat kozmik efektinden, I Feel It Coming’de de kaçmak mümkün değil. 

 

Beauty & The Beast  

Tale As Old As Time melodisini duyduğu an gözleri dolan Güzel ve Çirkin hayranlarındansanız, Emma Watson’ın başrolde olduğu Beauty & The Beast’in bu hafta yayınlanan resmi videosuna buyurun. Celine Dion ve Peabo Bryson’dan dinlemeye alıştığımız klasiği bu defa Ariana Grande ve John Legend efsaneleştiriyor.

 

Regina Spektor – Black & White (KEXP)

Piyanosu ve özlediğimiz sesiyle KEXP’nin bu haftaki konuğu Regina Spektor. Son albümü Remember Us To Life’tan parçalarını yalnızca piyano eşliğiyle söylerken ruhunu müziğe teslim ettiği performanstan bir kesit…

 

Pentatonix – Imagine

Fantastik a cappellacılar bu defa tüyleri diken diken edebilecek bir videoyla karşımızdalar. John Lennon’ın Imagine’ına yaptıkları düzenlemenin müzikalitesi hali hazırda her şeyi kanıtlar nitelikte, fakat Pentatonix’in bu konudaki şahaneliği zaten artık bahis konusu dahi değil. Fakat videoda başka bir keramet var. Günümüz Amerikan politik halleri ele alındığında, şarkının manidarlığı bir yana, klibin sonlarına doğru her grup üyesinin onları tanımlayan –fakat Trump yönetiminde başkalaştırılmaya çalışılan- sıfatları beyaz kartonlara yazdıkları ve hepimize insan olduğumuzu hatırlattıkları mesaj, önemli bir jest.

 

alt-J – 3WW

Yine bir aradan sonra bizle buluşan sanatçılardan olan alt-J, yeni albümünün ilk teklisini 1998 yapımı LSD isimli bir oyundan kesitlerle süslemiş. Albümün kapağının da bu konseptte olduğu göz önünde bulundurulursa, yakın zamanda buna benzer klipler görebileceğimizi düşünebiliriz.

 

Ed Sheeran- Shape of You (Jimmy Fallon)

Ed Sheeran’ın gitarıyla aşk şarkıları söyleyen sevimli turuncu çocuktan, Taylor Swift’le takılan ve indie imajı altında pop müzik yapan çocuğa artık iyice dönüştüğü son albümü Divide’dan Shape of You’nun Jimmy Fallon’daki canlı performansı bu hafta yayınlandı. Ed’in elinde epey güzel bir gitar var, ama onu pek çalmıyor, sanki… 

 

Atomic Blonde fragmanı

İşte bu pek karşılaşmadığınız bir şey… Charlize Theron önderliğinde oldukça ‘badass’ bir kadın aksiyon filmi karakteri görmeye hazır mısınız? The Coldest City çizgi romanından uyarlama Atomic Blonde’un oldukça umut veren dehşet fragmanı ile hem Queen dinleyin, hem de biraz gerçek hareket görün.

 

Paul Shaffer – Happy Street ft. Bill Murray

Mutluluk dozunuzu bugün animasyon bir Bill Murray artıracak. Ailecek beğenerek takip ettiğimiz Bill Murray, Paul Shaffer and The World’s Most Dangerous Band’in 17 Mart’ta çıkaracağı albümünden Happy Street şarkısına eşlik etmiş, animasyon klibi de haliyle kendisi kadar eğlenceli oluvermiş. 

"Bize Ait Olan, Herkese Aittir!"
Dışarı Çıkmak için Bahane Arayan?