XOXO The Book
XOXO The Mag

Her Gün Mükemmel (mi?)

Dijital makyaj uygulamaları bizi güzelleştirmek için yarışırken tanınmış makyaj sanatçılarından destek alıyor. Hızlanan rekabetin son bombası ‘ünlülerin makyörü’ Kabuki’yi saflarına katan Perfect 365’ten geldi…

Online alışverişe hiçbir itirazımız yok ve zaten çoktan hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Ama iş güzellik ve bakım ürünlerine gelince, dijital dünyanın sunduğu deneyim, doğrudan dükkana girip istediğimiz ürünü koklayarak, hissederek, deneyerek seçmenin yerini tutmuyor. Oysa geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, dünya üzerindeki toplam alışverişin yüzde 51 oranında internet üzerinden yapıldığını gösterdi. Bunun yüzde 44’ü ise cep telefonundan yapılıyor. Yani pasta çok büyük ve giderek de büyüyor. İşte bu noktada devreye dijital güzellik ve makyaj aplikasyonları giriyor.

Bu hem güzellik markaları hem de biz tüketiciler açısından bir 'kazan-kazan' durumu. Cep telefonlarınıza indirebileceğiniz ve belki çoktan indirip kullanmaya başladığınız çok sayıda uygulama mevcut. Belki henüz gerçek hayattaki deneyimi sunmaktan uzaklar ama gerçek hayatta nadiren sahip olabileceğiniz bir lüksü cebinize taşıyorlar: size özel ve her daim hizmete amade bir güzellik uzmanı/makyaj sanatçısı/ kuaför/ imaj danışmanı… Üstelik teknoloji ilerledikçe yetenekleri de artıyor. Yüz fotoğrafınıza göre cildinizi analiz etmekten, herhangi bir yerde görüp beğendiğiniz bir makyajın fotoğrafını sizin için çözümleyip hangi ürünlerin nasıl kullanıldığını listelemeye, hatta belli bir ürünün içinde toksik madde olup olmadığını göstermeye kadar sayısız özellik söz konusu. En iyi aplikasyonun hangisi olduğu ise tamamen sizin ne aradığınıza bağlı tabii, ama rekabetin çıtası da günden güne yükseliyor.

Kabuki'nin W kapağı için Rihanna'ya uyguladığı makyaj tasarımı.

Kullanıcı sayısına göre konuşursak, bugün en popüler güzellik uygulaması Perfect 365 gibi görünüyor. Dünya genelinde 80 milyondan fazla kullanıcısı bulunan aplikasyon, güzellik profesyonelleri ve ünlülerin de tercihi olmuş. Bunun bir sebebi var tabii; uygulama son derece ileri bir yüz tanımlama teknolojisi ile sanal makyajın sadece fotoğraflarda değil videolarda da kullanılmasına izin veriyor. Yapılan her türlü makyaj tasarımı son derece doğal duruyor çünkü uygulama göz farının tam olarak nereye sürüleceğini, elmacık kemiklerinin nasıl belirginleştirileceğini, eyelinerın nereye uygulanacağını, hatta ne kadar takma kirpik takılacağını hassasiyetle belirliyor. Arşivinde ise çok sayıda hazır veya kişiselleştirilebilir makyaj ve rötuş aracı var.

Bundan daha ileri ne olabilir diyeceksiniz belki ama, BusinessWire’dan öğrendiğimize göre Perfect 365 geçtiğimiz günlerde ‘ünlülerin makyörü’ olarak bilinen güzellik dehası Kabuki’yi de saflarına kattı. Müşterileri arasında Rihanna, Selena Gomez, Gwen Stefani, Gigi Hadid ve Kendall Jenner gibi isimlerin bulunduğu Kabuki, W ve Vogue gibi dergilerin etkileyici kapaklarından sorumlu ve şimdi de tasarımlarını parmak uçlarımıza kadar getiriyor. Bu haber ilginizi çektiyse ve henüz kullanmıyorsanız, aşağıdaki video size Perfect 365 hakkında bir fikir verecektir.

En İyilere En Özel Sandık
"Bize Ait Olan, Herkese Aittir!"