XOXO The Book
XOXO The Mag

Bu ‘Dünyadan Çıkış Yolları” Nelerdir?

Siz de başınızı alıp gideceksiniz ama nereye diye düşünüyorsunuz değil mi? Ülke içinde kısa bir seyahat belki iyi gelir…

 

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek Cappadox, malumunuz memleketimizdeki en değişik etkinliklerden birisi. Çağdaş sanat, müzik, gastronomi, doğa yürüyüşleri, yoga vesaire ile dolu geçen dört gün sürecek bir açık hava festivali olan Cappadox’un bu yılki teması başlıktan anlamışsınızdır: Dünyadan Çıkış Yolları.

Halil Altındere'nin 2016 yılındaki Cappadox'ta yapılan Cehennem'den Kaçış isimli filminin prömiyerinden...

Bulunduğumuz dönem itibarıyla dünyamız artık bıktırıcı dereceye varan saçmalıklarla uğraşmaktan yorulmuş ve bizi de yormuş olduğundan, herkesin gitmek istediği bir gerçek. Ancak nereye? Bu gezegenden canımız her istediğinde gitmek malesef uzak bir gelecekte dahi herkes için mümkün olacak gibi gözükmüyor. Ama arzulara gem vurmak ne mümkün! Hemen herkes bulunduğu yerden, ülkeden, kıtadan, iklim koşullarından veya diğer insanlardan şikayetçi. Gideceğimiz başka bir ülkenin veya yerin veya başka insanlarla dolu bir çevrenin de, şimdikinden iyi olacağını kimse garanti edemez. Dolayısıyla kendinize küçük kaçışlar yaratarak bulunduğunuz durumu biraz da olsa çekilir hale getirebilirsiniz.

Cappadox’un kapsadığı alanlar yani müzik, sanat, doğa, yemek hazırlamak ve yoga aslında bu dünyadan en güzel kaçış yolları. Bunları Kapadokya gibi gerçekten dünya dışı bir coğrafyada yapınca kendinizi pekala yabancı bir gezegendeymiş gibi hissedebilirsiniz. 18-21 Mayıs tarihlerinde bu gezegenden ve onun sıkıcı hallerinden bir süreliğine kurtulmak üzere hazırlanın. Detaylar ve biniş kartınız için: Cappadox. 

Fotoğraf: Murat Şahinler (Can Altıneller, Engin Büke ve Yakup Çetinkaya ile işbirliğinde) / Bum! Gündeliğin İçinden Jeolojik 'Modelleme', 2015, Video ve Yerleştirme, Sanatçının, İşbiliğinde bulunanların ve Cappadox'un izniyle. 

Müzik Tarihini Değiştiren Konsol
Tinder Select Kimsenin Umurunda Değil