XOXO The Book
XOXO The Mag

20. İstanbul Tiyatro Festivali, Sheakespeare'in Bütün Ölümleri

Tiyatro Artık Nadasa Bırakılmıyor

İKSV’nin bir yeni müjdesi var: Kasım ayıyla birlikte tiyatro festivali artık her yıl şehirde.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın 1989 yılında düzenlemeye başladığı ve 2002 yılından beri her iki yılda bir gerçekleştirdiği İstanbul Tiyatro Festivali, 2017 itibariyle her yıl düzenlenecek. Yeni düzenlemenin ilki ve tiyatro festivalinin 21’incisi için tarihler 13 – 26 Kasım olarak belirlendi. Etkinliğin sponsorluğunu ise Aygaz, Opet ve Tüpraş üsteleniyor.

21'inci İstanbul Tiyatro Festivali programında bu yıl yurtdışından dört, Türkiye’den 10 gösteri yer alacak. Festival kapsamında farklı mekanlarda izleyicilerle buluşacak oyunların yanı sıra, programda uzman konuklar ve eğitmenler ücretsiz söyleşiler ve atölye çalışmaları yapacak.

Tiyatronun daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla, ilk kez 2014 yılında düzenlenmeye başlayan Uluslararası Platform’a da yine 21'inci İstanbul Tiyatro Festivali’nde yer veriliyor. Bu platform temelde yurtdışından festivale davet edilen uluslararası festival direktörleri, tiyatro profesyonelleri ve tiyatro eleştirmenlerinin de yerli sanatçı ve topluluklarla tanışması için bir alan sağlamayı misyon ediniyor.

 

Tags: İKSV Tiyatro
Yazar: Öykü Akdaş