XOXO The Book
XOXO The Mag

Dronların fotoğraf ve film için fiziksel limitleri kaldırdığını söylemek mümkün. DJI’nin ürettiği INSPIRE 2 modeli de kalkan limitlerin ilham perilerini salıvereceğini savunuyor.

Adı Okunanlar Bir Adım Öne

1954 yılından beri düzenlenen Red Dot Ödülleri, 2017 için dış fırçasından Ferrari'ye dek endüstriyel tasarımın en iyilerini belirledi.

Bu yıl 54 ülkeden üretici ve tasarımcıları ağırlayan Red Dot Tasarım Ödülleri’nin bağımsız tasarımcılardan, tasarım profesörlerinden ve uzman gazetecilerden oluşan 39 kişilik jürisi kazanları belirledi. 5 bin 500'den fazla ürünü değerlendiren eksperler ürünleri incelemek ve deneyimlemek için Almanya’nın Essen kentinde bir araya geldi. Banyo, kişisel bakım, elektronik, mutfak aparatları ve mobilya gibi başlıklar altında değerlendirilen endüstriyel tasarım örnekleri için sektörlerinde ne kadar yenilikçi bir profil çizdikleri değerlendirmenin başlıca kriterlerindendi. Biz içlerinden bazılarını eledik. Elimizde kalanlar dışındakileri nasılsa önümüzdeki süreçte bol bol göreceksiniz. Ne de olsa her yeni ürün Red Dot ödülü aldığını söyleyerek çıkıyor. Dile kolay 5 bin 500 tasarım... 

Tags: Design Red Dot Awards 2017 Red Dot
Yazar: Öykü Akdaş