XOXO The Book
XOXO The Mag

Emperador bugüne kadar üretilen en sıra dışı puro sandığı. Sandıkta 27 farklı meslek grubundan yaklaşık 100 profesyonelin emeği var.

En İyilere En Özel Sandık

24 tane, incecik 24 ayar altın yaprağıyla sarılmış Grand Cru puronuz olsa, onları neyin içinde saklamayı uygun görürdünüz?

Lüks ürünlerde çıtayı ne kadar yükseltebilirsiniz? 

Imperiali Genève’in, Emperador isimli puro sandığı bu soruya bir cevap niteliğinde. Usta zanaatkarların, yetenekli teknisyen ve mühendislerin, saat ustaları ve tasarımcıların binlerce saatlik çalışmasının ürünü bu sandıktan yılda sadece 12 adet üretiliyor ve her birinin 1 milyon İsviçre frankı (yaklaşık 4 milyon lira) tutarında fiyat etiketi var. Henüz oldukça genç bir firma olan Imperiali Genève, bu humidor için lüks bir ürün demiyor, onun da ötesinde, “beş duyuya hitap eden bir deneyim” olarak tanımlıyor. Emperador aynı zamanda firmanın “var olan objeleri mantık sınırının ötesinde düşleyerek yeniden yaratmak” şeklinde açıkladığı misyonunun somutlaşmış, bir ürüne dönüşmüş hali. Halihazırda var olan humidorlar arasında enteresan malzemelerin kullanıldığı modeller görmüşsünüzdür. Emperador ise onlara fark atıyor. Zira 70 cm uzunluğunda, 45 cm genişliğinde ve 30 cm yüksekliğindeki bu sandık hem ardındaki tasarım fikri hem kullandığı kaliteli malzemeler hem de sahip olduğu yüksek teknolojiyle gerçekten sıra dışı.

 

Dünyada bir ilk olan uluslararası patentli teknolojisi sayesinde, hiç su kullanmadan, dış ortamın hava koşulları ne olursa olsun, içindeki puroları yüzde 70 nem ve 16 ila 18 derece sıcaklıkta sabit tutuyor. Bunu dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Sandığın sıcaklık, nem ve kalan puro miktarını gösteren bir de LCD ekranı var. Sandık 'uyurken' siz bu ekranı görmüyorsunuz. Üzerindeki altın harflere elinizi hafifçe dokundurduğunuzda ortaya çıkıyor. Bu ekrandan sandığın güç rezervi düzeyini de okumak mümkün. Üç bine yakın parçadan oluşan sandığın kalbinde Jura Bölgesi'nden bir saat ustasının tek başına birleştirdiği bir Tourbillon mekanizması da var. Bir nevi sandığın 'kalbi' diye düşünebilirsiniz. Imperiali Genève, Emperador için “çılgınlıkla renklendirilmiş bir proje” diyor. Sandıkla ve aksesuarlarıyla ilgili detaylı bilgi galerimizde.