XOXO The Book
XOXO The Mag

Stella McCartney

What Happens in Paris…

Paris’te yaşananların Paris’te kalması mümkün değil.

“Skies is talkin’ Paris walkin”...

Son birkaç sezondur, Instagram stories ve live videolar sayesinde moda haftalarını – takip ettiğiniz isimlere bağlı-  ‘front row’dan izleme imkanı buluyorsunuz, ya da belki birkaç sıra geriden. Bulunduğunuz sanal ve reel gerçekliğin yegane ortak noktası, olan bitene anında hakim olabilme gücünüz. Zira anındalık, kalıcılık demek değil. Dolayısıyla size anında sunulan görselleri doğru depolamak söz konusu olduğunda biz devreye giriyoruz. Paris’in yeni sezonunu gerekli klasörlere arşivlemek için dikkatle okuyunuz.

Defile looklarından önce davetlileri gözden geçiriniz; ne de olsa, podyumda yürüyen tasarımlar stylingleri dolayısıyla biraz abartılılar. Giyilebilir tarafa göz attığınızda Jeanne Damas’ın Nina Ricci defilesindeki baştan aşağıya gri takımı, Anja Rubik’in YSL Beauty after party’sindeki smokin’i, Karlie Kloss’un Dior defilesindeki transparan ‘smart casual’ı gelecek sezon denenecekler tarafında, tarafımızdan geçer notu alıyor. Nicki Minaj’ın Amazon lookuna da saygılarımızı bu vesile ile iletebiliriz. Kendi notlama sisteminizin sonuna geldiğinizde, podyumdan yana bakmaya hazırsınız.

Bilumum yayının defile görsellerini zaten sırasıyla geçtiğinizden, bu sayfalar dahilinde sizi sahne arkasına davet ediyoruz. Stella McCartney, yeni sezona kaydını ‘no make up make up’  ve ‘oversize’ klasörleri altına yaptırıyor. Renk paleti tarafındaysa defileyi, ‘natüreller’ klasörüne kaydedebilirsiniz. Birçok markanın dolduracağı kruvaze ceketler klasörü de Isabel Marant, Balmain ve Mugler’le beraber yine Stella’nın dahil olduğu bir başka liste. Sonia Rykiel’i, Dries van Noten’ı ve Chloé’yi itinayla renkli kürkler klasörüne ekleyiniz. Favorilerinizi seçmek size kalmış. Vivienne Westwood makyaj konusunda da anarşist davranıyor ve tüm koleksiyonu patlak renkler listesine dahil ediyor. Bu arada ‘erkek koleksiyonunu da kadınla beraber sunanlar’ klasöründe de başı çekiyor. Fütürist gözlükler listesinin açılışını Acne Studios yapıyor. Logomania’nın bu sezon kazananı ise kuşkusuz Dior. Madrid’in sakin ve mağrur modaevlerinden Loewe arsızlar listesine girmek için sırada bekliyor. Off Whiteit boot’ yarışını kazanıyor.

Üç dakika 17 saniyelik şarkımız tamamına erdiğine göre biz de listelemeye son verebiliriz. Gelecek listelemeler için takipte kalmakta serbestsiniz.