XOXO The Book
XOXO The Mag

Garden Void, Toronto’nun geleneksel banliyölerinden North York’ta iki katlı bir aile evi. Kaliteli doğal malzemeler kullanılarak inşa edilen cephede geniş ve dar pencerelerin oluşturduğu orijinal geometrik kompozisyon binaya değer katıyor.

Oturmaya da Bekleriz

Kişinin kendisine özel tasarlanmış bir yaşam alanına sahip olması hayattaki en büyük lükslerden birisi. Lüks bir 'ev' anlayışınız nasıldır bilmiyoruz ama bunlara bir göz atmanızda fayda var.

“Çünkü lüks ayrıcalıklı olmayı, neredeyse benzersiz olmayı gerektirir. Ve pek az insan erişebildiği için değil, çok özel olduğu için lükstür.” Lüksün kutsal kitabı Vogue İtalya’nın efsane yayın yönetmeni (geçen yıl aramızdan ayrılan) Franca Sozzani, bundan tam altı yıl önce, Mart 2011’de kaleme aldığı bir başyazıda lüksü böyle tanımlıyordu. Sozzani’nin açtığı pencereden bakınca görünen lüks, deneysel, araştırmaya dayanan, gösterişten arınmış, saf ve kaliteli detaylardan oluşan bir bütündü ve geri kalan her şey sadece ‘pahalıydı’… Sozzani’nin moda için geliştirdiği bu tanım, Kanadalı üç farklı mimari ofisin tasarladığı üç farklı villada, mimari anlamda somutlaşıyor: Gelişen teknoloji, büyüyen kentler ve giderek hızlanan hayat karşısında neredeyse bir ayrıcalık haline gelen doğa, yaratıcı mimari tasarımın müdahalesiyle, benzersiz bir yaşam deneyiminin bir parçası oluyor… Galeriyi dolaşırken hayal kurmak serbest!