XOXO The Book
XOXO The Mag

Glossier: Emily Weiss tarafından kurulan ve hayvanlar üzerinde test yapmayan (ki yeni nesil güzellik markaları deyince ilk akla gelen konu bu) Glossier’in yapı taşları aslında, 2010 yılında yayına başlayan Into The Gloss adlı bir güzellik bloguyla oluştu. Hem makyaj hem de cilt bakımı ürünleri bulunan Glossier’nin en popüler ürünleri arasında Boy Brow, Haloscope ve yeni çıkardığı Priming Moisturizer Rich bulunuyor.

Başarı Hikayeleri

Birkaç yıl önce bu cilt bakımı ve makyaj markalarından hiçbirimizin haberi yoktu. Bugünlerdeyse, çoğunun ürünleri satışa çıktığı anda tükeniyor...

Son birkaç senedir güzellik sektöründe kayda değer bir ilerleme olduğunu biliyoruz. Yeni nesil makyaj ve cilt bakım markaları, artık ürünlerinin içeriklerinde neyin olup olmadığını çok daha sıkı takip ediyor. Böylece hem marka tarafı hem de bu markaların tüketicileri, güzellik ürünleri hakkında daha fazla bilinçlendirilmiş oluyorlar. Bir taraftan, daha güçlü ve spesifik içeriklere sahip olan bu markalar, old school diyebileceğimiz ve yıllardır aramızda olan diğer güzellik devleriyle, sosyal medya kartını oynayarak yarışıyor. Şimdilik durum başa baş gözüküyor.

Ayrıca bu markalarının hepsinin olmasa da çoğunun kurucusunun kadın olduğunu da ekliyor ve sizi galerimize doğru alıyoruz.