XOXO The Book
XOXO The Mag

Genç Sanatçılar Aranıyor

Güzel Sanatlar mezunlarını işlerini sergileyen Türkiye’nin ilk kolektif sergisi BASE bu yıl ilk kez 14-17 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. Başvurular 1 Mayıs’ta başlıyor.

Devamı...

Bir Işık Yılı Yaşasak Mesela

Emma Morano 117 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki dünyanın en yaşlı kadını ardında neler bırakmış olabilir?

Devamı...

Duyuların Biyopolitikası

Sanatçı Anicka Yi, belki de çoğunlukla duyularıyla ve duygularıyla yaşayan varlıklar olduğumuz için, başlıktaki sözlerle tanımladığı işlerini ‘hissetmemizi’ istiyor.

Devamı...

Tiyatro Artık Nadasa Bırakılmıyor

İKSV’nin bir yeni müjdesi var: Kasım ayıyla birlikte tiyatro festivali artık her yıl şehirde.

Devamı...

“Moda Sanattan Daha Fazla Sanattır”

…Demiş Warhol. Moda ve sanat işbirlikleri her zaman başarılı sonuçlar vermese de bazıları hafızalarımızdan çıkmıyor.

Devamı...

Still Active v.2

Favorilerimiz (sadece kadınlar)...

Devamı...

Günlük Yaşamın Şiiri – Hayattan Sahneler

Kolombiyalı ressam ve heykeltıraş Fernando Botero 27 Nisan – 25 Haziran tarihleri arasında Karaköy, Anna Laudel Contemporary’de.

Devamı...

Justine Tjallinks

Justine Tjallinks, dayatılmaya çalışılan güzellik kriterlerine karşı çıkan bir asi. Fotoğraflarında, fiziksel yoksunlukları sebebiyle toplum tarafından aykırı olarak kabul edilen modellere yer veriyor. Tjallinks ile, yıkmak istediği önyargılar üzerine konuştuk.

Devamı...

Still Active

‘Activewear’i klasiklere ekleyebiliriz.

Devamı...

Cannes 2017

Cannes’da yarışacak 18 süper film.

Devamı...

Dört Teker Üzerinde...

İcat edildikleri 20'inci yüzyılın başından bugüne otomobiller hayatımızı nasıl değiştirdi hiç düşündünüz mü? Peki ya biz? Biz otomobillerimiz etrafında nasıl değiştik?

Devamı...

Hashtag Ai Weiwei

Ai Weiwei’nin son sergisi sosyal medyada görmediğiniz selfielerini de gün yüzüne çıkarıyor.

Devamı...

Dünyayı Keşfetmeye Bir Adım

Bungalovlar tatil için yeni bir konsept değil. Ancak bu çok yönlü konaklama stili, son yıllarda enteresan versiyonlarıyla özellikle beğenileri yüksek olanların ilgisini çekiyor.

Devamı...

Cappadox Festival Öncesi Peter Broderick

“Bu pek bilinçli bir süreç değil, ama bazen bir şey duyuyorsunuz, ve o ana mükemmel uyuyor – neredeyse sizi olduğunuz yerden olmanız gereken yere aktaran büyülü bir portal gibi.”

Devamı...

Kargaların Prensesine Övgü

Onu dünyanın en önemli tasarımcılarından biri yapan nedir? Metropolitan Museum of Art, avangard Comme des Garçons markasının yaratıcısı Rei Kawakubo'yu onurlandırarak bir retrospektifini sergileyecek ve bu soruya yanıt arayacak.

Devamı...

Berlin’de Kelebek Etkisi

Tiyatro, barış için kelebek etkisi yaratabilir diyen Türkiye’nin sayılı iyi yazarlarından Ebru Nihan Celkan, Maxim Gorki Theatre’ın Parça Parça Savaş projesinde Türkiye’yi temsil edecek.

Devamı...

Antwerp'te Bu Bahar Neler Yapabilirsiniz?

Cıvıl cıvıl kuş seslerine uyanıp, güneş yüzünüze vururken şehri bisikletle turlamak mı? Çiçek açmış parklarda dolaşıp, bir terasta günbatımına nazır kokteyl yudumlamak mı?

Devamı...

Yeni Lanvin

Çekici, samimi, gerçek ve tabii ki arzulanan bir kadınla tanışmaya hazırlanın.

Devamı...

Gucci Boboli Bahçeleri’ne Konuyor

Cruise defilesini 29 Mayıs’ta Palatina Gallery’de yapacak olan marka, hemen yanıbaşındaki Boboli Bahçeleri’nin restorasyonunu da üstlenecek.

Devamı...

Adı Okunanlar Bir Adım Öne

1954 yılından beri düzenlenen Red Dot Ödülleri, 2017 için dış fırçasından Ferrari'ye dek endüstriyel tasarımın en iyilerini belirledi.

Devamı...

Matali Crasset

Biz kendisini kalın gözlük çerçevelerinin ardındaki keskin ve bir o kadar ciddi bakışlarından tanıyoruz. Tasarladığı objeler çok net, gereksiz teferruattan uzak.

Devamı...

Afife Adayları: Hem Usta Hem Genç

21’inci Afife Tiyatro Ödülleri için adaylar geçtiğimiz günlerde açıklandı. Genç ve yaratıcı işlerin yanında usta isimlerin de adaylıklarını gördüğümüz oyunlar, sezonun renkli geçeceğinin kanıtı.

Devamı...

Dare To Blend

Sizi, kıyafetleri karıştırmaya davet ediyoruz, bize katılmaz mısınız?

Devamı...

Wonderland-ish

Yolumuz Camper ile kesiştiğinde, renkler, form ve fonksiyon, başrolü üstleniyor.

Devamı...

Li Edelkoort

Geçtiğimiz yıl yayınladığı Anti-Fashion Manifesto moda ve tasarım dünyasında çok ses getiren trend tahmincisi bize geleceği anlattı.

Devamı...

Mudo Friends

Edhem Dirvana, Bora Uzer, Yağmur Engin ve Tattoom Gallery.

Devamı...

13 Reasons Why

Netflix’in 31 Mart’ta izleyiciyle buluşan yeni dizisi 13 Reasons Why, gençlik dizilerini polisiyeyle birleştiren formülüyle ilgi çekeceğe benziyor.

Devamı...

Fahrelnissa Zeid’i Bu Yıl Çok Anacağız

Cumhuriyet tarihinde ilk sanat eğitimi alan kadınlardan birisi olan Zeid, bu yıl çok farklı yerlerde eserleriyle ve hayatıyla karşımıza çıkacak.

Devamı...

Kimler Dersini İyi Çalıştı?

Bazı markalar sosyal medyada nasıl etki uyandıracaklarını kara kara düşünüyorken bazıları da işini çok iyi yapıyor. Sizce 2017'nin şimdiye kadarki en başarılı markaları kimler?

Devamı...

Chanel Deyince Aklınıza Ne Geliyor?

Muhtemelen oldukça etkileyici mekanik bir erkek saati olan Monsieur de Chanel veya bu yıl saat üretmeye başlamasının 30'uncu yılını kutladığı gelmiyordur.

Devamı...