XOXO The Book
XOXO The Mag

Baselworld Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Bu yıl da 23-30 Mart tarihlerinde Basel'e tüm dünyadan 150 bin kişi akın edecek ve önümüzdeki yılların saat ve mücevher modellerine ve akımlarına bakacak. Herkes konuşmadan önce bilmeniz gerekenlere bir göz atın.

Devamı...

Patlıcanın Her Çeşidi

Eşcinsel erkekler için popüler buluşma uygulaması Grindr’ın geçenlerde görücüye çıkardığı Gaymoji isimli emojileri yeni tartışmalar yaratmaya gebe.

Devamı...

Liam Hodges Sonbahar - Kış 2017

Moda sektörünü 'büyük harflerle tutarsızlık' sözleriyle tanımlayan düzen karşıtı Liam Hodges'ın yeni koleksiyonuna buyurun...

Devamı...

12 Tasarımcı: 12 Nike Air Max (ve Bünyamin Aydın)

Nike, dünyanın farklı yerlerinden 12 tasarımcı ile yan yana gelip Air Max’in geleceğine farklı bir bakış açısı sunuyor.

Devamı...

Bir Dönüşümün Hikayesi

Yenisini satın almaktansa, var olanı kendi zevklerine uyarlamak, satın alma eyleminin kutsandığı günümüzde cesurca bir hareket. Üstelik söz konusu olan bir askeri devriye gemisini lüks bir süperyata dönüştürmekse...

Devamı...

Bilgelik Evi’nden Bilginin Özgürlüğüne Bakmak

Kütüphanenin işlevine, bilgiye, ifade özgürlüğüne geniş bir bakış açısı sunan Bilgelik Evi, 30 Nisan’da Berlin’de açılıyor.

Devamı...

Aeron Remastered: Bir İkonun Evrimi

Bir tasarım veya ürün popüler kültürde kendine yer bulmaya başladıysa gerçekten ciddi bir başarı yakalamış demektir.

Devamı...

Hani Bir Yıldız Kayar Ya…

Çin’in finans merkezlerinden Guangzhou’daki bir alışveriş merkezinde bulunan sinema, şarkıdaki yıldızı kıskandıracak denli şairane bir hikayeye sahip.

Devamı...

MSA #DAHAİYİOL

Cevap sende, güç sende, karar sende, bu senin hayatın... Hayalini yaşa, tutkunu paylaş, daha iyi ol. Kendin için...

Devamı...

Sokak Sanatı Bu Yıl Mamut'a Sıçrıyor

Dört günlük sanat keşfi Mamut Art Project, bu yıl yenilikleriyle 26-30 Nisan tarihleri arasında Küçük Çiftlik Park’ta.

Devamı...

Türkiye Gerçekliğine ‘Soyut’ Bir Bakış

Arjen Zwart ve Peter Edel’in zihin açıcı Türkiye ve İstanbul fotoğraflarından oluşan Black Salt White Tar sergisi, 24 Mart - 12 Mayıs tarihleri arasında BLOK art space’te görülebilir.

Devamı...

Air Max 30 Yaşında

NikeLab, Air Max'in yaklaşan 30'uncu yılı için Riccardo Tisci, Marc Newson ve Arthur Huang ile insanı sneaker koleksiyoneri olmaya özendiren üç modele imza attı.

Devamı...

Mudo Friends

Aybike Aydınlar, Merve Polat, Simay Yıldız ve Seren Dal.

Devamı...

Galata’ya Yeni ‘Müdahaleler’

SALT’ın Sanat Kullanımları: Son Sergi'si 11 Haziran’a kadar, mekanın bazıları bugüne dek kullanılmamış farklı köşelerinde ziyaretçilerine şaşırtıcı deneyimler sunmaya hazırlanıyor.

Devamı...

"Sürüngenler Yerçekimine Meydan Okuyabilirler"

Sanatçı Erinç Seymen her ay bir sanatçıyla görüşecek ve bizi onun dünyasına yakınlaşmaya çağıracak. Bu serinin ilk konuğu x-ist tarafından temsil edilen sanatçı Tayfun Gülnar.

Devamı...

Bütün Mühendisler Erkek Midir?

Evet, belki teknoloji, mühendislik, bilim ve matematikle uğraşanların büyük bir kısmı erkek ancak bu durum o meslekleri sadece erkeklerin yapabildiği anlamına gelmiyor.

Devamı...

Aynanın İçinde Yaşamak

21'inci yüzyılın mimarları cepheleri ayna ile kaplayarak bizi bulunduğu ortamla kamufle olmuş mekanlar içinde bir yaşam deneyimine davet ediyor.

Devamı...

"Bize Ait Olan, Herkese Aittir!"

Vahit Tuna, üçüncü solo sergisi Pşisel Sergi ile kendi yolculuğundan başlayarak hepimizin hikayesini anlatıyor.

Devamı...

En İyilere En Özel Sandık

24 tane, incecik 24 ayar altın yaprağıyla sarılmış Grand Cru puronuz olsa, onları neyin içinde saklamayı uygun görürdünüz?

Devamı...

Müzik Tarihini Değiştiren Konsol

Pink Floyd’un The Dark Side of The Moon albümü başta olmak üzere müzik tarihinin en önemli kayıtlarından bazılarına imza atmış EMI TG12345 MK IV kayıt konsolu önümüzdeki günlerde New York’ta müzayedeye çıkacak.

Devamı...

#CHANELGroundControl

Chanel dünkü (7 Mart) hazır giyim defilesinde gösterdi ki, dijital dünyada lüks markaların ürünleri kadar doğru iletişime de sarılmaları gerekiyor.

Devamı...

Şu Banksy Oteli Meselesi

Banksy’nin İsrail ile Filistin’i ayıran duvarın dibine açtığı otelden çoktan sıkıldık ancak içinde çalan müzikler Massive Attack, Trent Reznor ve Atticus Ross, Flea ve Hans Zimmer’dan olunca konuya el atalım dedik. Üstelik yeni fotoğraflarla.

Devamı...

Çöl Ortasında Sanat Vahası

Körfez'in en iddialı sanat yatırımlarından biri olan Guggenheim Abu Dhabi henüz açılmadan koleksiyonu ikinci defa görücüye çıktı.

Devamı...

Alfabenin en ‘Kuir’ Harfi

‘Ğ’ bir kişi olsaydı ve Almanya’ya göç etmek üzere Türkiye’yi terk etseydi… 1961’de Almanya’ya işçi olarak giden yüzlerce göçmenin birinin çantasının içerisinden gizlice Alman alfabesine sızsaydı?

Devamı...

Zihin Açıcı Mimari

Mimarlık dendiğinde sadece binalar aklınıza gelmiyor değil mi? Mimarinin hayatımıza nasıl etkileri olduğunu görmek için bu festivale bakın.

Devamı...

Bu Hafta Sona Ermeden…

ABD’nin Florida eyaletinde bu Cuma ve Cumartesi günleri yapılacak bir müzayedeyle birçok klasik otomobil el değiştirecek. Tabii en başta klasik Jaguarlar...

Devamı...

What Happens in Paris…

Paris’te yaşananların Paris’te kalması mümkün değil.

Devamı...

Alt-J'nin Yeni Albümden İlk Teklisi: 3WW

Alt-J meğer yerinde saymayıp, yeni diyarları deneyselleştirmeye başlamış bile.

Devamı...

Küba’nın Naif Çekiciliği

Değişimin eşiğindeki bu ada ülkesine tüm dünyadan akın akın ziyaretçi yağıyor. Bu yaz belki de sıra sizde…

Devamı...

Çok Fazla Yayılmayan Bir Sır: Mustique Island

Dünya üzerindeki maddi zenginliğin en yoğun bulunduğu yer neresi diye sorsalar, cevabı muhtemelen Karayipler’deki Mustique isimli bu minik adacık olurdu.

Devamı...